XVI Klonowe Święto 2019 tym razem pod hasłem "Wędrówki kulinarne po Klonowej i okolicy" swoim patronatem objęli:

                   

a sponsorami głównymi byli:

                    

W tym roku impreza rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Klonowej, po której nastąpił uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą OSP Klonowa na plac strażacki, gdzie miała miejsce dalsza część Klonowego Święta.

Przybyłych gości zaproszonych oraz wszystkich pozostałych uczestników imprezy powitali Przewodnicząca SPGK pani Renata Więzowska oraz Wójt Gminy Klonowa pan Marcin Golanowski, po czym nastąpiło przekazanie wieńca oraz chleba dożynkowego na ręce Wójta Gminy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Klonowa pana Wiesława Sworowskiego.

Wieniec dożynkowy oraz bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów zbóż przygotowało i przekazywało sołectwo Leliwa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Leliwianki, które, ku zadowoleniu uczestników imprezy, przygotowało i zaśpiewało tradycyjne przyśpiewki dożynkowe.

Następnie swoje słowa do uczestników oraz organizatorów imprezy skierował Senator RP prof. Michał Seweryński oraz Poseł na Sejm RP pan Piotr Polak, który również odczytał list adresowany do społeczności klonowskiej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jak co roku podczas tego dnia nie brakowało atrakcji i różnego rodzaju stoisk. Nie mniej jednak tegoroczne święto w myśl hasła przewodniego zdominowały stoiska kulinarno-degustacyjne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Nie mogło również zabraknąć ze swoimi smakołykami Izby Obfitości przygotowane i prowadzone przez członków SPGK. Swoje stoiska zaprezentowały Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK z Sieradza.

Stoiska informacyjne prezentował także jeden ze sponsorów głównych, czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Co roku swoje stoisko informacyjne przedstawia również Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

Jedną z atrakcji kulinarnych był pokaz Piotra Kucharskiego, znanego z programu telewizyjnego „Kucharskiego pomysł na kuchnię”, który przygotowywał i podawał do degustacji potrawy nawiązujące do tradycji kulinarnych naszych regionów.

Podczas tego dnia ogłoszono także oficjalnie wyniki konkursu fotograficznego „Gmina Klonowa w obiektywie” zorganizowanego przez SPGK. Nadesłane i nagrodzone prace można było oglądać na przygotowanej wystawie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z GOK w Klonowej: Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny, Zespół Rockowy z Klonowej, a także Kapela Paka Klonowiaka, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej też okazji Kapela została uhonorowana przez Wójta Gminy Klonowa nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł.

Przez cały dzień najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich na placu za strażnicą, gdzie miały miejsce gry i zabawy.

Na scenie swój koncert miała gwiazda wieczoru Darek Bernatek, który przypomniał wszystkim przeboje lat 60 i 70. Na scenie miała również miejsce chwila z poezją, którą przygotowali i poprowadzili pani Krystyna Urbańczyk-Basińska wraz z panem Janem Kończyńskim.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się stały już punkt Klonowe Święta, a mianowicie Loteria Fantowa ze swoim finałem na koniec dnia. W tym roku finał wzbogacony został o licytację dwóch rowerów i aparatu fotograficznego.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa chce, po raz XVI już, serdecznie podziękować wszystkim osobom i firmom, które zaangażowały się w organizację i przygotowanie naszej imprezy. Dziękujemy naszym stałym i nowym sponsorom, Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie, Kołom Gospodyń Wiejskich z gminy Klonowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowej oraz pani Krystynie Urbańczyk-Basińskiej i panu Janowi Kończyńskiemu.

Dziękujemy bardzo również naszemu współorganizatorowi – Wójtowi Gminy Klonowa panu Marcinowi Golanowskiemu.

Bez Was wszystkich nie byłoby tak pięknie. Dziękujemy.

 

Sponsorzy XVI Klonowego Święta 2019:

Urząd Marszałkowski w Łodzi

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Firma "Eko-Region"

Mirosław Przybyłek - Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie

Cezary Bartoszek - Gabinet Lekarski

Firma Subaru

Jarosław Foryś - Gabinet Lekarski

Danuta Rabikowska-Foryś - Apteka Klonowa

Grzegorz Knopek - Projektowanie i nadzory w budownictwie

Joanna Nowak-Kuśmirek - Gabinet Kosmetyczny "Beauty"

Lech Kiełbaska, Janusz Snelewski - Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "Jaklon"

Alicja Malczewska, Andrzej Skowron - Usługi Weterynaryjne

Zofia Podawacz - Zakład Fryzjerski w Klonowej

Irena i Marian Zajączkowscy - Sklep Wielobranżowy w Klonowej

Państwo Aleksandrowiczowie i Chojnaccy - Zakład Przetwórstwa i Handlu Mięsnego w Złoczewie

Krzysztof i Bożena Bednarek - Sklep Spożywczy w Klonowej

Jadwiga i Piotr Głuch - Sklep Spożywczy w Klonowej

Stanisław Konieczny

Firma Valeant

Anna i Tomasz Wika

Jolanta i Bogdan Kolankowscy

Sklep Wielobranżowy Vobiano

Jan Paduszyński - Piekarnia Klonowa

Ewa Kaczmarek - Bistro Czajków

Monika i Grzegorz Jakóbczak - PPHU Produkcja Palet

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk w Sieradzu

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu

Firma „Wędliny z Popieliny”

Rada Gminy w Klonowej

Urząd Gminy w Klonowej

Pan Marcin Golanowski - Wójt Gminy Klonowa

Damian Drapikowski - Kipard

Mariusz Madaliński - Firma Cel-Pol

KTJ Aerozols Konrad Jakubowski

Jan Wypych

Piotr Kamola

 

a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...

{gallery}zdjecia/klonowe_swieto/20190815_kl{/gallery}