„Na zdrowie” – pod takim hasłem przebiegało Klonowe Święto 2017, które tradycyjnie odbyło się 15 sierpnia już po raz 14. Piękna pogoda, przyjazna atmosfera oraz wiele atrakcji przyciągnęły rzesze widzów.

Uroczystość rozpoczął akcent dożynkowy – wieniec oraz chleb pochodził z sołectwa Lipicze, natomiast „dożynkowe przyśpiewki” wykonała kapela Paka Klonowiaka. Kolejnym punktem programu, zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy była prelekcja dietetyka na temat odżywiania oraz aktywności ruchowej osób w wieku 50+. Swój punkt przy wejściu do OSP miała firma „OTOMED”, gdzie można było zbadać słuch oraz uzyskać informacje nt. aparatów słuchowych. Natomiast w budynku sali OSP można było podziwiać wystawę o doktorze Władysławie Biegańskim, który zajmował się niemal wszystkimi dziedzinami medycyny.

Klonowe Święto uświetniły występy zaproszonych gości: zespołu Biesiada Polska z Katowic, duetu instrumentalnego – saksofon i trąbka – w wykonaniu Oli i Mateusza z gminy Czajków, pokaz zręcznościowy drużyn: OSP z Lututowa – zwłaszcza tej dziecięcej - oraz z Klonowej, a także pojedynek w kickboxingu. Ponadto na scenie zaprezentowały się zespoły z GOK-u w Klonowej, m.in.: młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, kapela Paka Klonowiaka i zespół rockowy.

Tradycyjnie SPGK przygotowało dla przybyłych gości zabawę fantową – kolejka do loterii nie miała końca – oraz wszelakie tradycyjne potrawy i przekąski w Izbie Obfitości. Aby wziąć udział w loterii lub skosztować łakoci trzeba było zakupić „klonik”, który także wieczorem brał udział w losowaniu nagród podarowanych na rzecz stowarzyszenia przez naszych niezastąpionych darczyńców.

Ponadto jak co roku odbył się konkurs sołectw polegający na przygotowaniu przez gospodynie wiejskich przysmaków, rzecz jasna pod nazwą „na zdrowie”. Każdy mógł skosztować łakoci przy stoiskach poszczególnych wsi. Natomiast dla rodzin przygotowano konkurencję polegającą na wyciskaniu sera oraz robieniu masła. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Przy wejściu do sali OSP znajdowało się stoisko w którym można było zakupić kwartalik „Na Sieradzkich Szlakach” w całości poświęcony gminie Klonowa, a także obejrzeć kronikę Gminy Klonowa oraz różne dokumenty i gazety pochodzące z dawnych lat. Rolnicy zaś mogli zaczerpnąć informacji u Pani Kuśmierek, która reprezentowała Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Dla naszych milusińskich również zapewniono wszelakie atrakcje, m.in. wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, przejażdżki na kucykach, stoisko z zabawkami i przepysznymi lodami.

Późnym wieczorem nastąpiło losowanie nagród głównych loterii fantowej. Wszyscy czekali na nie z niecierpliwością, gdyż nasi sponsorzy jak co roku zaoferowali bogate nagrody. I tym optymistycznym akcentem zakończyło się 14 Klonowe Święto! DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy przybyli do Klonowej i zechcieli się z nami bawić! Do zobaczenia za rok!!!

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy się brali udział w przygotowaniach i organizacji XIV Klonowego Święta, a w szczególności sponsorowi głównemu – Firmie „EKO-REGION” za dofinansowanie naszego przedsięwzięcia.

SPGK dziękuje również pozostałym swoim sponsorom, bez których nie można byłoby zorganizować Klonowego Święta w takiej bogatej formie. Sponsorami tymi w tym roku są:

Apteka w Klonowej
Bożena i Krzysztof Bednarek
Firma JAKLON - Lech Kiełbaska, Janusz Snelewski
Firma KIPARD - Damian Drapikowski
Firma POLFARMEX
Firma projektowa - Grzegorz Knopek
Gabinet Kosmetyczny BEAUTY - Joanna Nowak
GS „Samopomoc Chłopska” w Klonowej
Jadwiga Kulińska
Jarosław Foryś
Justyna i Jacek Kłobus
Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowej
Lecznica Zwierząt w Klonowej
Małgorzata i Szymon Leśnik
Mleczarnia Wieluń
PPHU Produkcja palet drewnianych - Grzegorz Jakóbczak
Rada Gminy Klonowa
Salon Fryzjerski Zofii Podawacz
Sklep Ogólnoprzemysłowy - Irena i Marian Zajączkowscy
Skup i ubój zwierząt rzeźnych Grzegorz Matławski
Urząd Gminy w Klonowej
WART-MILK Sieradz
Wójt Gminy Klonowa - Dariusz Perdek
Zakład krawiecki - Bogdan Kolankowski
Zakład przetwórstwa i handlu mięsnego „Złotex”
Zakład uboju zwierząt rzeźnych - Leszek Błaszczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć!

{gallery}/zdjecia/klonowe_swieto/20170815_kl{/gallery}