15 sierpnia 2016 r. po raz trzynasty już w Klonowej odbyło się Klonowe Święto, tym razem pod hasłem "Las wokół nas".

Imprezę rozpoczęli przedstawiciele organizatorów w osobach pana Dariusza Perdka Wójta Gminy Klonowa oraz pani Renaty Więzowskiej Z-cy Przewodniczącej SPGK. Na początek kilka słów wyjaśnienia dotyczącego hasła przewodniego XIII Klonowe Święta przedstawił pan Ryszard Nowak Leśniczy Leśnictwa Klonowa jak również członek SPGK.

Tegoroczny program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Na początek zaprezentowała się w kilku utworach Orkiestra Dęta OSP w Klonowej pod kierunkiem kapelmistrza pana Grzegorza Gonery.

Następnie zaprezentowały się przedszkolaki z Klonowej w programie "Leśne ścieżki przedszkolaków".

W dalszej części miały miejsce występy zespołów muzycznych: Kapeli Paka Klonowiaka, Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Klonowej, Kapeli Biesiadnej z GOK w Galewicach oraz Zespołu Rockowego w Klonowej.

Niecodzienny występ zaprezentowało przed klonowską publicznością Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik, które w programie "Sentymentalna podróż w lata dwudzieste-trzydzieste" przedstawiło najpopularniejsze piosenki z tego okresu. A to wszystko w starannie dobranych strojach i modzie z ówczesnych czasów. Całość robiła niezapomniane wrażenie na publiczności.

W trakcie całej imprezy miały miejsce różnego rodzaju konkursy i formy towarzyszące, tj. konkurs dla producentów palet "Moja wymarzona paleta", konkurs kulinarny "Dary lasu w roli głównej", w którym wzięły udział sołectwa z gminy Klonowa, mecz piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Klonowa oraz artystyczne cięcie drewna.

Swoje stoisko prezentował także Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie. Tuż obok można było przy filiżance kawy porozmawiać o książkach. A to za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej w Klonowej, która zachęcała do korzystania z księgozbioru, prezentując najnowsze i najbardziej poczytne tytuły książkowe.

Jak co roku przygotowano „Izbę Obfitości”, gdzie można było nabyć za kloniki (obowiązującą podczas imprezy walutę) regionalne potrawy, które przygotowane zostały przez członkinie SPGK.

Stałym punktem stała się także wystawa tematyczna. Tym razem wystawę o tematyce leśnej przygotowało Nadleśnictwo Złoczew. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, które pogły z bliska obejrzeć jak wyglądają zwierzęta zamieszkujące nasze lasy, jak również posłuchać opowieści panów leśniczych. Oglądanie wystawy robiło imponujące wrażenie, nawet wśród dorosłych osób.

Z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszy się stały punkt klonowskiego święta, czyli zabawa fantowa, w której każdy los wygrywał, a oprócz tego dodatkowo każdy los brał udział w losowaniu nagród głównych loterii. Wszyscy, którzy zakupili losy, z niecerpliwością czekali na losowanie nagród.

XIII Klonowe Święto zakończyła zabawa taneczna, podczas której grał i śpiewał zespół MAGIC. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy się brali udział w przygotowaniach i organizacji XIII Klonowego Święta, a w szczególności sponsorowi głównemu – Firmie „EKO-REGION” za dofinansowanie naszego przedsięwzięcia.

SPGK dziękuje również pozostałym swoim sponsorom, bez których nie można byłoby zorganizować Klonowego Święta w takiej bogatej formie. Sponsorami tymi w tym roku są:

Lecznica Zwierząt w Klonowej

Bank Spółdzielczy w Lututowie

Sklep Ogólnoprzemysłowy - Irena i Marian Zajączkowscy

Gabinet Kosmetyczny BEAUTY - Joanna Nowak

Firma JAKLON - Lech Kiełbaska

Wolski Paweł

Prywatny Gabinet Lekarski - Jarosław Foryś

Firma Projektowa - Grzegorz Knopek

Sklep warzywno-spożywczy - Bożena Bednarek

Apteka w Klonowej

Tokarek Beata

Salon Fryzjerski - Zofii Podawacz

Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowej

Aleksandra Nowak

Serweciński Marek

Żuber Stanisław

Wójt Gminy Klonowa

Firma ARES - Karol Wrzecioniarz

WARTMILK - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sieradzu

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje również współorganizatorowi Urzędowi Gminy w Klonowej, a także jednostce OSP w Klonowej za pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabawy oraz wszystkim uczestnikom i sympatykom Klonowego Święta.

Do zobaczenia za rok :-)

Zapraszamy do galerii zdjęć!

{gallery}zdjecia/klonowe_swieto/20160815_kl{/gallery}