XVI Klonowe Święto 2019 tym razem pod hasłem "Wędrówki kulinarne po Klonowej i okolicy" swoim patronatem objęli:

                   

a sponsorami głównymi byli:

                    

W tym roku impreza rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Klonowej, po której nastąpił uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą OSP Klonowa na plac strażacki, gdzie miała miejsce dalsza część Klonowego Święta.

Przybyłych gości zaproszonych oraz wszystkich pozostałych uczestników imprezy powitali Przewodnicząca SPGK pani Renata Więzowska oraz Wójt Gminy Klonowa pan Marcin Golanowski, po czym nastąpiło przekazanie wieńca oraz chleba dożynkowego na ręce Wójta Gminy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Klonowa pana Wiesława Sworowskiego.

Wieniec dożynkowy oraz bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów zbóż przygotowało i przekazywało sołectwo Leliwa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Leliwianki, które, ku zadowoleniu uczestników imprezy, przygotowało i zaśpiewało tradycyjne przyśpiewki dożynkowe.

Następnie swoje słowa do uczestników oraz organizatorów imprezy skierował Senator RP prof. Michał Seweryński oraz Poseł na Sejm RP pan Piotr Polak, który również odczytał list adresowany do społeczności klonowskiej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jak co roku podczas tego dnia nie brakowało atrakcji i różnego rodzaju stoisk. Nie mniej jednak tegoroczne święto w myśl hasła przewodniego zdominowały stoiska kulinarno-degustacyjne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Nie mogło również zabraknąć ze swoimi smakołykami Izby Obfitości przygotowane i prowadzone przez członków SPGK. Swoje stoiska zaprezentowały Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK z Sieradza.

Stoiska informacyjne prezentował także jeden ze sponsorów głównych, czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Co roku swoje stoisko informacyjne przedstawia również Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

Jedną z atrakcji kulinarnych był pokaz Piotra Kucharskiego, znanego z programu telewizyjnego „Kucharskiego pomysł na kuchnię”, który przygotowywał i podawał do degustacji potrawy nawiązujące do tradycji kulinarnych naszych regionów.

Podczas tego dnia ogłoszono także oficjalnie wyniki konkursu fotograficznego „Gmina Klonowa w obiektywie” zorganizowanego przez SPGK. Nadesłane i nagrodzone prace można było oglądać na przygotowanej wystawie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z GOK w Klonowej: Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny, Zespół Rockowy z Klonowej, a także Kapela Paka Klonowiaka, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej też okazji Kapela została uhonorowana przez Wójta Gminy Klonowa nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł.

Przez cały dzień najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich na placu za strażnicą, gdzie miały miejsce gry i zabawy.

Na scenie swój koncert miała gwiazda wieczoru Darek Bernatek, który przypomniał wszystkim przeboje lat 60 i 70. Na scenie miała również miejsce chwila z poezją, którą przygotowali i poprowadzili pani Krystyna Urbańczyk-Basińska wraz z panem Janem Kończyńskim.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się stały już punkt Klonowe Święta, a mianowicie Loteria Fantowa ze swoim finałem na koniec dnia. W tym roku finał wzbogacony został o licytację dwóch rowerów i aparatu fotograficznego.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa chce, po raz XVI już, serdecznie podziękować wszystkim osobom i firmom, które zaangażowały się w organizację i przygotowanie naszej imprezy. Dziękujemy naszym stałym i nowym sponsorom, Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie, Kołom Gospodyń Wiejskich z gminy Klonowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowej oraz pani Krystynie Urbańczyk-Basińskiej i panu Janowi Kończyńskiemu.

Dziękujemy bardzo również naszemu współorganizatorowi – Wójtowi Gminy Klonowa panu Marcinowi Golanowskiemu.

Bez Was wszystkich nie byłoby tak pięknie. Dziękujemy.

 

Sponsorzy XVI Klonowego Święta 2019:

Urząd Marszałkowski w Łodzi

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Firma "Eko-Region"

Mirosław Przybyłek - Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie

Cezary Bartoszek - Gabinet Lekarski

Firma Subaru

Jarosław Foryś - Gabinet Lekarski

Danuta Rabikowska-Foryś - Apteka Klonowa

Grzegorz Knopek - Projektowanie i nadzory w budownictwie

Joanna Nowak-Kuśmirek - Gabinet Kosmetyczny "Beauty"

Lech Kiełbaska, Janusz Snelewski - Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "Jaklon"

Alicja Malczewska, Andrzej Skowron - Usługi Weterynaryjne

Zofia Podawacz - Zakład Fryzjerski w Klonowej

Irena i Marian Zajączkowscy - Sklep Wielobranżowy w Klonowej

Państwo Aleksandrowiczowie i Chojnaccy - Zakład Przetwórstwa i Handlu Mięsnego w Złoczewie

Krzysztof i Bożena Bednarek - Sklep Spożywczy w Klonowej

Jadwiga i Piotr Głuch - Sklep Spożywczy w Klonowej

Stanisław Konieczny

Firma Valeant

Anna i Tomasz Wika

Jolanta i Bogdan Kolankowscy

Sklep Wielobranżowy Vobiano

Jan Paduszyński - Piekarnia Klonowa

Ewa Kaczmarek - Bistro Czajków

Monika i Grzegorz Jakóbczak - PPHU Produkcja Palet

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk w Sieradzu

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu

Firma „Wędliny z Popieliny”

Rada Gminy w Klonowej

Urząd Gminy w Klonowej

Pan Marcin Golanowski - Wójt Gminy Klonowa

Damian Drapikowski - Kipard

Mariusz Madaliński - Firma Cel-Pol

KTJ Aerozols Konrad Jakubowski

Jan Wypych

Piotr Kamola

 

a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...

„Ekologiczna Klonowa” pod takim hasłem przebiegało piętnaste już Klonowe Święto, jakie -tradycyjnie - odbyło się 15 sierpnia na placu strażackim. Licznie przybyli goście mogli posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zespołów z Klonowej: Paki Klonowiaka, Zespołu Rockowego oraz Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego, a także w wykonaniu, gościnnie występującej na naszej scenie, Kapeli z Brzeźnia. Gwiazdą wieczoru był zespół o rockowym brzmieniu THE POLISH, który swoją twórczość określa jako „rock psychologicznie zaangażowany”. O tym, że to prawda mogliśmy się przekonać już po kilku pierwszych utworach.

Podczas wielkiego święta w Klonowej miał miejsce, podobnie jak w latach wcześniejszych, akcent dożynkowy. Przepiękny wieniec i bochen chleba przedstawiciele sołectwa Pawelce przekazali na ręce Gospodarza Gminy – Wójta Dariusza Perdka. Nie zabrakło oczywiście atrakcji towarzyszących, a wśród nich: zabawy loteryjnej i izby obfitości z klonowskimi pysznościami przygotowanej przez organizatorów. W miłej atmosferze czas mijał niezwykle szybko. Impreza zakończyła się losowaniem nagród głównych. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Podczas Klonowego Święta rozstrzygnięty został konkurs „Nowe życie starych rzeczy” i ogłoszony konkurs fotograficzny o tematyce ekologicznej. Regulamin i szczegóły konkursu dla zainteresowanych dostępne będą na stronie internetowej Urzędu Gminy w Klonowej.

Sponsorami tegorocznego Święta zechcieli zostać:

EKO – REGION (SPONSOR GŁÓWNY)

MIROSŁAW PRZYBYŁEK - ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWY

BANK SPÓŁDZIELCZY W LUTUTOWIE

CEZARY BARTOSZEK - GABINET LEKARSKI

KRZYSZTOF WYRWAS- BIURO OBSŁUGI UBEZPIECZEŃ

FIRMA POLFARMEX

JAROSŁAW FORYŚ - GABINET LEKARSKI

DANUTA RABIKOWSKA - FORYŚ - APTEKA KLONOWA

GRZEGORZ KNOPEK - PROJEKTOWANIE I NADZORY W BUDOWNICTWIE

JOANNA NOWAK - KUŚMIREK - GABINET KOSMETYCZNY "BEAUTY"

LECH KIEŁBASKA JANUSZ SNELEWSKI - ZAKŁAD PRODUKCYJNO - HANDLOWO -USŁUGOWY "JAKLON"

ALICJA MALCZEWSKA ANDRZEJ SKOWRON - USŁUGI WETERYNARYJNE

ZOFIA PODAWACZ - ZAKŁAD FRYZJERSKI W KLONOWEJ

IRENA I MARIAN ZAJĄCZKOWSCY - SKLEP WIELOBRANŻOWY W KLONOWEJ

PAŃSTWO ALEKSANDROWICZOWIE I CHOJNACCY - ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA I HANDLU MIĘSNEGO W ZŁOCZEWIE

LESZEK BŁASZCZYK - ZAKŁAD MIĘSNY W POPIELINIE

KRZYSZTOF I BOŻENA BEDNAREK - SKLEP SPOŻYWCZY W KLONOWEJ

JADWIGA I PIOTR GŁUCH - SKLEP SPOŻYWCZY W KLONOWEJ

MARTYNA ADAMCZYK - SKLEP OWOCOWO - WARZYWNY "CYTRUSEK"

OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA "WART-MILK" W SIERADZU

SPÓŁDZIELNIA DOSTAWCÓW MLEKA W WIELUNIU

DAMIAN KULIŃSKI - SKLEP WIELOBRANŻOWY

DAMIAN DRAPIKOWSKI - KIPARD

GRZEGRZ JAKÓBCZAK - ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWY

DARIUSZ PERDEK

RADA GMINY KLONOWA

GMINA KLONOWA

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KLONOWEJ

MARY KAY

Serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

„Na zdrowie” – pod takim hasłem przebiegało Klonowe Święto 2017, które tradycyjnie odbyło się 15 sierpnia już po raz 14. Piękna pogoda, przyjazna atmosfera oraz wiele atrakcji przyciągnęły rzesze widzów.

Uroczystość rozpoczął akcent dożynkowy – wieniec oraz chleb pochodził z sołectwa Lipicze, natomiast „dożynkowe przyśpiewki” wykonała kapela Paka Klonowiaka. Kolejnym punktem programu, zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy była prelekcja dietetyka na temat odżywiania oraz aktywności ruchowej osób w wieku 50+. Swój punkt przy wejściu do OSP miała firma „OTOMED”, gdzie można było zbadać słuch oraz uzyskać informacje nt. aparatów słuchowych. Natomiast w budynku sali OSP można było podziwiać wystawę o doktorze Władysławie Biegańskim, który zajmował się niemal wszystkimi dziedzinami medycyny.

Klonowe Święto uświetniły występy zaproszonych gości: zespołu Biesiada Polska z Katowic, duetu instrumentalnego – saksofon i trąbka – w wykonaniu Oli i Mateusza z gminy Czajków, pokaz zręcznościowy drużyn: OSP z Lututowa – zwłaszcza tej dziecięcej - oraz z Klonowej, a także pojedynek w kickboxingu. Ponadto na scenie zaprezentowały się zespoły z GOK-u w Klonowej, m.in.: młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, kapela Paka Klonowiaka i zespół rockowy.

Tradycyjnie SPGK przygotowało dla przybyłych gości zabawę fantową – kolejka do loterii nie miała końca – oraz wszelakie tradycyjne potrawy i przekąski w Izbie Obfitości. Aby wziąć udział w loterii lub skosztować łakoci trzeba było zakupić „klonik”, który także wieczorem brał udział w losowaniu nagród podarowanych na rzecz stowarzyszenia przez naszych niezastąpionych darczyńców.

Ponadto jak co roku odbył się konkurs sołectw polegający na przygotowaniu przez gospodynie wiejskich przysmaków, rzecz jasna pod nazwą „na zdrowie”. Każdy mógł skosztować łakoci przy stoiskach poszczególnych wsi. Natomiast dla rodzin przygotowano konkurencję polegającą na wyciskaniu sera oraz robieniu masła. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Przy wejściu do sali OSP znajdowało się stoisko w którym można było zakupić kwartalik „Na Sieradzkich Szlakach” w całości poświęcony gminie Klonowa, a także obejrzeć kronikę Gminy Klonowa oraz różne dokumenty i gazety pochodzące z dawnych lat. Rolnicy zaś mogli zaczerpnąć informacji u Pani Kuśmierek, która reprezentowała Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Dla naszych milusińskich również zapewniono wszelakie atrakcje, m.in. wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, przejażdżki na kucykach, stoisko z zabawkami i przepysznymi lodami.

Późnym wieczorem nastąpiło losowanie nagród głównych loterii fantowej. Wszyscy czekali na nie z niecierpliwością, gdyż nasi sponsorzy jak co roku zaoferowali bogate nagrody. I tym optymistycznym akcentem zakończyło się 14 Klonowe Święto! DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy przybyli do Klonowej i zechcieli się z nami bawić! Do zobaczenia za rok!!!

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy się brali udział w przygotowaniach i organizacji XIV Klonowego Święta, a w szczególności sponsorowi głównemu – Firmie „EKO-REGION” za dofinansowanie naszego przedsięwzięcia.

SPGK dziękuje również pozostałym swoim sponsorom, bez których nie można byłoby zorganizować Klonowego Święta w takiej bogatej formie. Sponsorami tymi w tym roku są:

Apteka w Klonowej
Bożena i Krzysztof Bednarek
Firma JAKLON - Lech Kiełbaska, Janusz Snelewski
Firma KIPARD - Damian Drapikowski
Firma POLFARMEX
Firma projektowa - Grzegorz Knopek
Gabinet Kosmetyczny BEAUTY - Joanna Nowak
GS „Samopomoc Chłopska” w Klonowej
Jadwiga Kulińska
Jarosław Foryś
Justyna i Jacek Kłobus
Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowej
Lecznica Zwierząt w Klonowej
Małgorzata i Szymon Leśnik
Mleczarnia Wieluń
PPHU Produkcja palet drewnianych - Grzegorz Jakóbczak
Rada Gminy Klonowa
Salon Fryzjerski Zofii Podawacz
Sklep Ogólnoprzemysłowy - Irena i Marian Zajączkowscy
Skup i ubój zwierząt rzeźnych Grzegorz Matławski
Urząd Gminy w Klonowej
WART-MILK Sieradz
Wójt Gminy Klonowa - Dariusz Perdek
Zakład krawiecki - Bogdan Kolankowski
Zakład przetwórstwa i handlu mięsnego „Złotex”
Zakład uboju zwierząt rzeźnych - Leszek Błaszczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Przepraszamy - strona w budowie

15 sierpnia 2016 r. po raz trzynasty już w Klonowej odbyło się Klonowe Święto, tym razem pod hasłem "Las wokół nas".

Imprezę rozpoczęli przedstawiciele organizatorów w osobach pana Dariusza Perdka Wójta Gminy Klonowa oraz pani Renaty Więzowskiej Z-cy Przewodniczącej SPGK. Na początek kilka słów wyjaśnienia dotyczącego hasła przewodniego XIII Klonowe Święta przedstawił pan Ryszard Nowak Leśniczy Leśnictwa Klonowa jak również członek SPGK.

Tegoroczny program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Na początek zaprezentowała się w kilku utworach Orkiestra Dęta OSP w Klonowej pod kierunkiem kapelmistrza pana Grzegorza Gonery.

Następnie zaprezentowały się przedszkolaki z Klonowej w programie "Leśne ścieżki przedszkolaków".

W dalszej części miały miejsce występy zespołów muzycznych: Kapeli Paka Klonowiaka, Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Klonowej, Kapeli Biesiadnej z GOK w Galewicach oraz Zespołu Rockowego w Klonowej.

Niecodzienny występ zaprezentowało przed klonowską publicznością Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik, które w programie "Sentymentalna podróż w lata dwudzieste-trzydzieste" przedstawiło najpopularniejsze piosenki z tego okresu. A to wszystko w starannie dobranych strojach i modzie z ówczesnych czasów. Całość robiła niezapomniane wrażenie na publiczności.

W trakcie całej imprezy miały miejsce różnego rodzaju konkursy i formy towarzyszące, tj. konkurs dla producentów palet "Moja wymarzona paleta", konkurs kulinarny "Dary lasu w roli głównej", w którym wzięły udział sołectwa z gminy Klonowa, mecz piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Klonowa oraz artystyczne cięcie drewna.

Swoje stoisko prezentował także Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie. Tuż obok można było przy filiżance kawy porozmawiać o książkach. A to za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej w Klonowej, która zachęcała do korzystania z księgozbioru, prezentując najnowsze i najbardziej poczytne tytuły książkowe.

Jak co roku przygotowano „Izbę Obfitości”, gdzie można było nabyć za kloniki (obowiązującą podczas imprezy walutę) regionalne potrawy, które przygotowane zostały przez członkinie SPGK.

Stałym punktem stała się także wystawa tematyczna. Tym razem wystawę o tematyce leśnej przygotowało Nadleśnictwo Złoczew. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, które pogły z bliska obejrzeć jak wyglądają zwierzęta zamieszkujące nasze lasy, jak również posłuchać opowieści panów leśniczych. Oglądanie wystawy robiło imponujące wrażenie, nawet wśród dorosłych osób.

Z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszy się stały punkt klonowskiego święta, czyli zabawa fantowa, w której każdy los wygrywał, a oprócz tego dodatkowo każdy los brał udział w losowaniu nagród głównych loterii. Wszyscy, którzy zakupili losy, z niecerpliwością czekali na losowanie nagród.

XIII Klonowe Święto zakończyła zabawa taneczna, podczas której grał i śpiewał zespół MAGIC. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy się brali udział w przygotowaniach i organizacji XIII Klonowego Święta, a w szczególności sponsorowi głównemu – Firmie „EKO-REGION” za dofinansowanie naszego przedsięwzięcia.

SPGK dziękuje również pozostałym swoim sponsorom, bez których nie można byłoby zorganizować Klonowego Święta w takiej bogatej formie. Sponsorami tymi w tym roku są:

Lecznica Zwierząt w Klonowej

Bank Spółdzielczy w Lututowie

Sklep Ogólnoprzemysłowy - Irena i Marian Zajączkowscy

Gabinet Kosmetyczny BEAUTY - Joanna Nowak

Firma JAKLON - Lech Kiełbaska

Wolski Paweł

Prywatny Gabinet Lekarski - Jarosław Foryś

Firma Projektowa - Grzegorz Knopek

Sklep warzywno-spożywczy - Bożena Bednarek

Apteka w Klonowej

Tokarek Beata

Salon Fryzjerski - Zofii Podawacz

Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowej

Aleksandra Nowak

Serweciński Marek

Żuber Stanisław

Wójt Gminy Klonowa

Firma ARES - Karol Wrzecioniarz

WARTMILK - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sieradzu

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje również współorganizatorowi Urzędowi Gminy w Klonowej, a także jednostce OSP w Klonowej za pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabawy oraz wszystkim uczestnikom i sympatykom Klonowego Święta.

Do zobaczenia za rok :-)

Zapraszamy do galerii zdjęć!